Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Co ze stypendiami?

Umowy są, pieniędzy nie ma, stypendia będą najprawdopodobniej w styczniu. Po kilku miesiącach odwlekania starostowie z podlaskiego podpisali umowy z marszałkiem województwa na realizację wypłaty świadczeń stypendialnych w ramach programu Wyrównywania Szans Edukacyjnych. Stypendia dla biednych studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie będą zapowiadaną manną z nieba. Pieniędzy jest kilka, a czasami nawet kilkanaście razy mniej niż być powinno. W powiecie łomżyńskim z wnioskowanych około 300 stypendiów będzie jedynie 16. Podobna sytuacja jest także w Kolnie. Jak podkreśla Jerzy Bielawski – sekretarz powiatu pieniędzy będzie za mało.

Starostwo w Kolnie na stypendia dla studentów ma otrzymać tylko 48 tys zł., na stypendia dla uczniów 114 tys. zł. Kiedy pieniądze trafią na konta powiatów nie wiadomo. Najprawdopodobniej przed końcem roku, wypłatę stypendiów uda się jednak zrealizować dopiero w styczniu. Póki co samorządowcy nie wytypowali jeszcze list uprawnionych do ich otrzymywania. Takie listy powstaną w tym, lub przyszłym tygodniu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę