Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

„Czynności końcowe” w prezydenckim śledztwie...

Do końca sierpnia powinno zastać zakończone tzw. „prezydenckie śledztwo”, czyli prowadzone już około dwa lata dochodzenie w sprawie niegospodarności poprzednich władz Łomży przy obrocie miejską działka przy ul. Poligonowej. W śledztwie tym zarzuty popełnienia przestępstw tzw. urzędniczych usłyszeli były prezydent Łomży Jerzy B. i jego pierwszy zastępca Marcin S.

Śledztwo to  miało zakończyć się do dzisiaj, jednak  Prokurator Apelacyjny w Białymstoku ponownie zgodził się na jego przedłużenie. Jak informuje prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy prowadzącej to śledztwo Prokuratury Okręgowej Okręgowej w Białymstoku w śledztwie tym są już prowadzone „czynności końcowe”.
Śledztwo wszczęto po informacji Regionalnej Izby Obrachunkowej, która w wyniku kontroli w ratuszu – jako pierwsza - dopatrzyła się nieprawidłowości. W trakcie śledztwa, na wniosek prokuratury wojewoda wystąpił do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku o  stwierdzenie wydania z naruszeniem prawa uchwały Rady Miasta Łomży (z 31 stycznia 2007r.) „w sprawie zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu, nieruchomości gruntowej  Miasta Łomży przy ulicy Poligonowej” i sąd przychylił się do tego wniosku uznają, że takie działania władz miasta były bezprawne.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę