Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Korupcja w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim? Kolejny urzędnik z zarzutami

Kolejny urzędnik Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego podejrzany o korupcję. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku nie chce ujawnić nawet inicjałów tej osoby, ale jej rzecznik Adam Kozub potwierdził, że osoba ta usłyszała już 3 zarzuty. Dotyczą one niedopełnienia i przekroczenia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zarzuty obejmują zdarzenia z 2006, 2007 i 2009 roku i mają związek z wykorzystywaniem pieniędzy z unijnych funduszy pomocowych.

Nieoficjalnie wiemy, że urzędnik, który usłyszał zarzuty jest kierownikiem jednego z referatów Urzędu Marszałkowskiego. Nie zastosowano wobec niego żadnych środków zapobiegawczych. Urzędnik pracuje na swoim stanowisku. Natomiast śledztwo w tej sprawie prowadzone jest na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które wykryło nieprawidłowości.

Prokurator Adam Kozub dodał, że śledztwo w tej sprawie przedłużono do 11 sierpnia i dopiero po zebraniu kompletnego materiału dowodowego i przedstawieniu zarzutów wszystkim osobom w tej sprawie będzie ono zakończone.

Śledztwo nie ma związku z innymi, które na wniosek CBA prowadzone są przez prokuraturę w sprawach o korupcję w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim.

W innej sprawie zarzuty przekroczenia uprawnień, związane z zatrudnianiem na stanowiska urzędnicze oraz zarzut "przyjęcia obietnicy korzyści osobistej" postawiono Jarosławowi Dworzańskiemu.

W sumie w tym śledztwie zarzuty postawiono pięciu osobom, także m.in. członkowi zarządu województwa Jackowi Piorunkowi i byłemu wicemarszałkowi Ignacemu J.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę