Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Niepewna przyszłość „łomżyńskiego” wojska?

Główne zdjęcie
Koszary przy Al. Legionów, fot. archiwum

„Czy prawdą jest, iż 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. gen. Mariana Raganowicza zostanie włączony w struktury Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych? (…) Czy prawdą jest, iż liczebność jednostki zostanie poważnie ograniczona i może dotknąć nawet 80 proc. oficerów, 30 proc. podoficerów oraz wszystkich szeregowców, a także znaczną część personelu cywilnego?” Poseł Lech Kołakowski w specjalnej interpelacji pyta Ministra Obrony Narodowej o przyszłość 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. gen. Mariana Raganowicza.

„Panie Ministrze proszę o wyjaśnienie wpływu przeprowadzanej reorganizacji Wojska Polskiego na byt oraz strukturę stacjonującego w Łomży 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. Gen. Mariana Raganowicza” – tak zaczyna poseł swoją interpelację. Następnie powołując się na doniesienia prasowe odnośnie zmiany struktury, które miałyby wejść w życie od 1 lipca poseł przypomina ministrowi czym zajmuje się łomżyńska jednostka wojskowa i czym jest ona dla Łomży i regionu.
„Po wcześniejszych i  moim zdaniem nie do końca przemyślanych likwidacjach takich jednostek wojskowych jak: JW. 5946 – składnica chemiczna w Łomży (1999 r.)  i JW. 3466 w Czerwonym Borze (2001 r.),  „Batalion” pozostał  jedyną formacją  wojskową na Ziemi Łomżyńskiej” - zauważa poseł Kołakowski. I dodaje: „nasza społeczność nie wyobraża sobie Łomży bez wojska”.
Poseł podkreśla też, że „obecna struktura organizacyjna batalionu jest w pełni wydajna i efektywna” i „ewentualna likwidacja tej placówki odbiłaby się też niekorzystnie na rynku pracy, gdyż 1 Łomżyński Batalion Remontowy jest znaczącym w Łomży pracodawcą”.
Na koniec poseł kieruje do ministra cztery pytania:
1. Czy prawdą jest, iż 1 Łomżyński Batalion Remontowy im. gen. Mariana Raganowicza zostanie włączony w struktury Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych? Jeśli, tak to z jaką datą, oraz w jakiej strukturze organizacyjnej?
2. Czy planowane są cięcia budżetowe na rok 2012 w budżecie 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. gen. Mariana Raganowicza w związku z reorganizacją Wojska Polskiego?
3. Czy zapadła już decyzja związana z liczebnością jednostki, w tym stanem osobowym wojska oraz stanem osobowym pracowników cywilnych? Czy prawdą jest, iż liczebność jednostki zostanie  poważnie ograniczona i może dotknąć nawet 80 proc. oficerów, 30 proc. podoficerów oraz wszystkich szeregowców, a także znaczną część personelu cywilnego?
4. Jakie są plany związane z przeznaczeniem jednostki? Czy planowana jest jej modernizacja?

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę