Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Śpiewamy dla mamy

Dzień Matki uczczono w łomżyńskim MDK –DŚT specjalnym koncertem „Śpiewamy dla mamy”. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z zespołów wokalnych prowadzonych przez Magdę Sinoff. Nie zabrakło życzeń, dobrej zabawy i przygotowanego przez dziewczęta słodkiego poczęstunku, a wszystko to przy akompaniamencie wielkich polskich i światowych przebojów.

Młodzi wykonawcy zaprezentowali w tym szczególnym dniu bardzo urozmaicony i zróżnicowany repertuar. Nie zabrakło utworów już doskonale znanych z licznych koncertów Studia Wokalnego eMDeK, jak „Żyj kolorowo” w wykonaniu Katarzyny Dłużniewskiej czy „Cała jesteś w skowronkach” Michała Mężeńskiego. Były utwory premierowe, jak „Powiedz o sobie kilka słów”.  Zabrzmiały też utwory nawiązujące do Dnia Matki, w tym żywiołowo zinterpretowana przez Mały eMDeK  przebojowa „Piosenka dla mamy”. Po kilku utworach zaśpiewanych przez ten skład scenę opanowały rozśpiewane i roztańczone  najmłodsze dziewczynki , tworzące Studio Śpiewam! Co prawda nie obyło się bez tremy, jednak najmłodsze adeptki Studia Wokalnego radziły sobie bardzo dobrze, a Iga Andrzejczyk dzielnie wspierała Magdę Sinoff, występując w roli konferansjera tej części koncertu. Wielkie brawa zebrała Paulinka Chyl za wielki przebój z repertuaru Natalki Kukulskiej – „Puszek okruszek” i Emilka Sobocińska śpiewająca „Mam przyjaciela”. Starsze wokalistki i  jedyny wokalista  Studia Wokalnego eMDeK, prezentujący już bardzo wysoki poziom, wypadli równie dobrze, wręcz efektownie. Umiejętności pozwalają już tym młodym ludziom na koncentrowanie się na warstwie interpretacyjnej danego utworu. Nie zapominają też o równie ważnym aspekcie każdego występu, to jest dobrej zabawie. Nie mogło być zresztą inaczej, bo usłyszeliśmy same perełki polskiej muzyki rozrywkowej, by wymienić tylko „Za szybą”, „Do łezki łezka”, „Między ciszą a ciszą” czy piękną balladę „Rękawiczki”. Obecne na sali mamy – młodych artystów, ale nie tylko – nie kryły wzruszenia.
Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę