Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

W „Prefbecie” czuć…. Europę!

Główne zdjęcie
Sebastian Dobkowski

Sebastian Dobkowski to już trzeci zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, który uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy, które zastaną rozegrane w obecnym sezonie. Podczas Ligi Juniorów grupy D, która odbyła się w Warszawie podopieczny Bogumiła Chlebińskiego w swojej koronnej konkurencji tj. rzucie młotem (6 kg) w ostatniej kolejce konkursu uzyskał rewelacyjny wynik 70.27m.

Ewelina Lubiejewska z trenerem A. Korytkowskim
Ewelina Lubiejewska z trenerem A. Korytkowskim
Paweł Jasiński
Paweł Jasiński
Żaneta Lenczewska
Żaneta Lenczewska

- Wynik Sebastiana to nowy rekord życiowy poprawiony o… 14 metrów(!), nowy rekord województwa podlaskiego (poprzedni należał do Damiana Wesołowskiego z KS Podlasie Białystok i wynosił 62.17), ale przede wszystkim jest to wynik lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów (69m) – cieszy się Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - W tym miejscu należy przypomnieć, że Sebastian w minionym sezonie miał drugi wynik na świecie w rzucie młotem 5kg (77.73m) oraz zajął czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich do lat 18. w Singapurze.

W Warszawie bardzo dobrze zaprezentowali się także inni zawodnicy klubu. W rzucie oszczepem zaprezentowała się Żaneta Lenczewska (tr. Marcin Jasionek) zwyciężyła ze świetnym wynikiem 49.88m. Czterystumetrowcy (Paweł Jasiński i Kamil Pogorzelski - tr. Andrzej Korytkowski) zarówno indywidualnie jak i z kolegami w sztafecie nie dali szans rywalom i zdecydowanie wygrali. W biegu juniorek na 1500m wygrała Ewelina Lubiejewska, (tr. A. Korytkowski) natomiast sztafeta 4x400 dziewcząt co prawda zajęła czwartą lokatę, ale należą się jej słowa uznania gdyż biegło w niej aż trzy młodziczki, które musiały rywalizować z zawodniczkami o 3 i 4 lata starszymi!
- Pięknie posypały się nam minima na Mistrzostwa Europy, co ciekawe cała trójka (Lenczewska, Fiodorow i Dobkowski) uzyskała swoje świetne rezultaty już w pierwszych konkursach w jakich brali udział – mówi Andrzej Korytkowski. - Realnie jeszcze trzy osoby z naszego klubu mogą powalczyć o minima na ME, a dodatkowo Ania Jesień powinna walczyć o udział w Mistrzostwach Świata. Z postawy zawodników na Lidze Juniorów jesteśmy, wraz z trenerami, bardzo zadowoleni. Padło dużo dobrych wyników, była w drużynie świetna atmosfera, ale co do wyniku drużynowego niestety wyniki nie są jeszcze znane. Sądzę, że raczej nie uda nam się znaleźć w I Lidze (najwyższej). Przyczyną tego jest brak czterech zawodników z których Kasia Smakowska ma kontuzje, natomiast pozostała trójka nie wystartowała z błahych powodów. Wcześniej pewnie byśmy doprowadzili do tego żeby wystartować w najsilniejszym składzie, ale po tym jak pan Prezydent nas potraktował nie ma co się za wszelką cenę zawzinać... - dodaje(?).

Najlepsze wyniki zawodników PREFBETU:
200m
m.1 Nabiałek Łukasz     21.86 (-1,6)
400m
m.1 Paweł Jasiński        49.24 (rek. życ.)
m.2 Kamil Pogorzelski  49.41
1500m
m.1 Tekień Joanna 4.36,00
m.2 Lubiejewska Ewelina 4.36,02
m.1 Bernardelli Michał 3.52,98
4x400m
m.1 Romanik D., Pogorzelski K.,
Rogowski P., Jasiński P.      3.26,35 
m.4 Karwowska A., Jabłońska M.,
Kaliściak M., Grzymała E.     4.14,25
Młot 6kg
m.1 Dobkowski Sebastian 70.27 ( Minimum na MEJ ,Rek. woj. Juniorów)
Młot 5kg
m.1  Roszkowski Paweł 46.85  (młodzicy)
Oszczep
m.1  Lenczewska Żaneta 49.88
Dysk 1.75kg
m.1  Dobkowski Sebastian 49.63


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę