Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

„Małe wybory” mało popularne

Mieszkańcy siedmiu spośród piętnastu Osiedli Łomży są już po zebraniach mających na celu przeprowadzenie wyborów do Samorządu Mieszkańców Osiedli. Niestety, frekwencja podczas tych spotkań nie była zbyt wysoka, a w jednym z Osiedli nie pozwoliła nawet na przeprowadzenie wyborów. Na spotkanie Rady i Zarządu Osiedla nr 8 oprócz pracownika Urzędu Miejskiego przyszła tylko jedna osoba – podaje ratusz i apeluje do mieszkańców „o większą aktywność i udział w zaplanowanych zebraniach”.

Samorząd Mieszkańców Osiedla jest jednostką pomocniczą miasta Łomży. Do kompetencji Rady Osiedla należy m.in. organizowanie i wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych, współdziałanie w tworzeniu projektu budżetu miasta w zakresie przedsięwzięć inwestycyjnych dotyczących Osiedla, a także opiniowanie i zgłaszanie wniosków w sprawach skierowanych do osiedla przez Radę Miejską lub Prezydenta Miasta.

Podczas spotkań, które już się odbyły przewodniczącymi Rad Osiedli zostali:
Leszek Zalewski – Osiedle nr 1
Aleksander Cwalina  - Osiedle nr 2
Dariusz Domasiewicz – Osiedle nr 3
Stanisław Oszkinis – Osiedle nr 4
Edward Kamiński – Osiedle nr 5
Irena Zwornicka – Osiedle nr 9

Jak czytamy na stronie internetowej ratusza podczas wyborów Rady Osiedla nr 8 "zainteresowania spotkaniem nie  wykazali również radni Rady Miejskiej, którzy teraz prawdopodobnie wyznaczą nowy termin zebrania mieszkańców tego Osiedla."


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę