Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

W Śniadowie nie rezygnują z walki o przywrócenie rangi urzędu pocztowego.

W wyniku przeprowadzonej „restrukturyzacji” w lutym placówka w Śniadowie stała się filią UP Łomża 1. To jedyna w regionie „zrestrukturyzowana” poczta, bo proces wstrzymano. Wójt Śniadowa Rafał Pstrągowski, który od początku był przeciwny wprowadzanym zmianom nie ustaje w walce przywrócenie dawnego statusu placówce. Co rusz wysyła do prezesa Poczty Polskiej alarmujące listy, w których udowadnia, że restrukturyzacja ta byłą błędem. Teraz do wcześniejszych argumentów dołączył także pismo Starosty Łomżyńskiego kierowane do Wójta Gminy Śniadowo, które zostało nadane w UP Łomża 1 i dotarło do adresata po 5 dniach. „Przed restrukturyzacją placówki pocztowej w Śniadowie podobna korespondencja była przekazywana „z dnia na dzień” tj. trafiała do adresata następnego dnia po nadaniu – podkreśla wójt Pstrągowski.

Wójt śniadowski przypomina, że dokonane przekształcenie placówki pocztowej w Śniadowie spotkało się z dużym niezadowoleniem mieszkańców gminy oraz instytucji i podmiotów prowadzących działalność na jej terenie.
- Ponownie pragnę podkreślić, iż  przekształcenie to utrudniło dostęp lokalnej społeczności do usług dziś społecznie potrzebnych, wpłynęło na pogłębienie procesu marginalizacji naszej gminy, przyczyniło się do zmniejszenia zatrudnienia, a obecnie listonosze muszą jeździć po korespondencję do położonej dalej (poza Łomżą) Piątnicy Poduchownej,  pokonując codziennie czterokrotnie drogę ze Śniadowa do Piątnicy, bo muszą jeździć również po zakończeniu pracy w celu rozliczenia się z urzędem – czytamy w liście skierowanym do prezesa Poczty Polskiej
Jako argument świadczący o obniżeniu jakości usług wójt podaje własny przykład. List wysłany do niego ze Starostwa 11 maja do adresata dotarł 16 maja.
- Przed restrukturyzacją placówki pocztowej w Śniadowie podobna korespondencja była przekazywana „z dnia na dzień” tj. trafiała do adresata  następnego dnia po nadaniu. Nadmieniam, iż przytoczony przykład jest jednym z wielu – czytamy w liście wójta.
Wójt zadaje pytania: „dlaczego w pierwszej kolejności przekształceniu uległa placówka w Śniadowie – miejscowości będącej siedzibą gminy i stanowiącej centrum administracyjne gminy - w sytuacji kiedy, co do zasady, dotychczasowe przekształcenia dotyczyły placówek położnych w miejscowościach niebędących siedzibami gmin. Niezrozumiałym jest również fakt, że placówka w Śniadowie jest  filią  Urzędu Pocztowego w Łomży, a odbiór i rozliczanie korespondencji odbywa się w Piątnicy Poduchownej, która jest miejscowością położoną (licząc terytorialnie) na terenie trzeciej gminy za Śniadowem. Wielce zastanawiające jest również to, że centralnie położony budynek, będący siedzibą placówki pocztowej został, niedługo przed jej przekształceniem, odremontowany.”

Kończąc lis wójt Pstrągowski po raz kolejny podkreśla, że „fakty świadczą o tym, że decyzji dotyczącej przekształcenia Urzędu Pocztowego w Śniadowie w filię UP Łomża 1 nie da się uzasadnić względami ekonomicznymi, społecznymi” i ponownie zwracam się o przywrócenie placówce pocztowej  w Śniadowie rangi Urzędu Pocztowego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę