Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

W Łomży będzie nowy ordynariusz

Główne zdjęcie
bp Stanisław Stefanek

Na emeryturę, bez przedłużania pełnienia funkcji przez Watykan odchodzi bp Stanisław Stefanek - dowiedziała się „Rzeczpospolita”. "Biskup łomżyński Stanisław Stefanek 75 lat skończył 7 maja. Zgodnie z prawem kanonicznym złożył na ręce papieża rezygnację z kierowania diecezją. I rezygnacja została przyjęta" - informuje „Rz”.

Biskup według prawa kanonicznego składał rezygnację w momencie osiagnięcia wieku 75 lat i czekał na list z Watykanu informujący o czasie, na jaki otrzymał przedłużenie. Do tej pory zwyczajem było, że odchodzący na emeryturę biskup otrzymywali przedłużenie pełnienia funkcji biskupiej o dwa lata, czasem o rok. To była właściwie norma. Według „Rz” - choć dziennik nie podała źródła informacji -  w tym wypadku przedłużenia nie będzie.

Biskup Stanisław Stefanek urodził się 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim. W wieku 23 lat został wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu. Od 1980 roku nosi sakrę biskupią. Od lipca 1980 do października 1996 roku był biskupem pomocniczym w Szczecinie. Dnia 26 października 1996 r. mianowany Biskupem Łomżyńskim, objął diecezję w kanoniczne posiadanie 28 października 1996 roku, odbył uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej 17 listopada 1996 roku.

Zobacz: Biskup idzie na emeryturę?

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę