Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Marszałek Podlasia przyznaje, że najprawdopodobniej nie zdążymy wybudować lotniska do 2015 r.

Jest mało prawdopodobne, by lotnisko regionalne w Podlaskiem powstało do 2015 roku - przyznaje marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański. Był o to pytany na poniedziałkowej (23.05) sesji sejmiku. Jednocześnie zapewniał, że prowadzi rozmowy w Brukseli, o tym, by zabezpieczyć unijne pieniądze na tę inwestycję w kolejnych latach.

Pieniądze, które nie będą wykorzystane na budowę lotniska, mają być przeznaczone na drogi. Zarząd województwa planuje budowę lub modernizację około 35 kilometrów dróg.

"Zmiana harmonogramu była już konsultowana w Komisji Europejskiej" - mówi Jarosław Dworzański. I tak lotnisko miałoby powstać nie do końca 2015 roku, ale do końca 2018. Budowa miałaby się rozpocząć w 2016 r.

Tymczasem opozycyjni radni sejmiku ostro krytykują sytuację związaną z lotniskiem. "Ponad 3 lata zostały zmarnowane. Praktycznie wróciliśmy do punktu wyjścia. Mam wrażenie, że to lotnisko nie powstanie nigdy, a pieniądze zostaną roztrwonione na jakieś drobne inwestycje. Ten zarząd województwa za to odpowiada" - mówi Dariusz Piontkowski z PiS.

Budowa lotniska opóźniła się, ponieważ konsorcjum firm Arup-Ekoton przygotowało niekompletny raport oddziaływania inwestycji na środowisko. Ten dokument został zakwestionowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Teraz dokumenty mają być poprawione. Negocjacje z konsorcjum jeszcze trwają. Uzgodnienia powinny zapaść na początku czerwca. Dokumenty opracowane przez konsorcjum firm Arup-Ekoton kosztowały 1,8 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę