Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Alternatywny Klub Filmowy... reaktywacja

Główne zdjęcie
Zbigniew Zamachowski po spotkaniu w AKF w Łomży - grudzień 2005r.

Po pięciu latach działalność wznawia Alternatywny Klub Filmowy. To wspólna inicjatywa i łomżyńskich Braci Mniejszych Kapucynów oraz II Liceum Ogólnokształcącego. AKF w 2005 roku „powołał” kapucyn, brat Marcin Radomski, a Klub funkcjonował do czasu jego wyjazdu z Łomży. W styczniu tego roku brat Radomski powrócił do Łomży, tym razem jako proboszcz kapucyńskiej parafii, a teraz wznawia swoją działalność Alternatywny Klub Filmowy.

Alternatywny Klub Filmowy w Łomży działał w latach 2005-2006. Powołali brat Marcin Radomski z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i polonista z II LO Mirek Reszewicz Jak podkreślali „AKF ma być miejscem gdzie poszukiwać się będzie tego, co jest bardzo dobrym filmem, w sposób szczególny w polskim kinie.”  Wówczas na zaproszenie Klubu w Łomży gościli m.in. Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz, Roman Gancarczy  i Anna Radwan.
AKF swoją działalność wznawia w poniedziałek za tydzień (30 maja, godz. 17.00)  filmem „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Po filmie, który będzie prezentowany w auli im Hanki Bielickiej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, planowane jest spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem.
Wstęp na pokaz filmy, jak i na spotkanie z gościem AKF jest bezpłatny.

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę