Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

„Big Bit” w MDK – DŚT

Główne zdjęcie
Anna Baczewska

Czwarta edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit”- Piosenki Jacka Cygana odbyła się w łomżyńskim Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. W festiwalu wzięło udział 44 młodych wokalistów, występujących w trzech kategoriach wiekowych. Główne nagrody zdobyli: Robert Reczek, Rafał Korytkowski oraz, ex aequo - Anna Baczewska i Paulina Talarska.

Jurorzy i najmłodsi laureaci
Jurorzy i najmłodsi laureaci
Laureaci II kategoria wiekowa
Laureaci II kategoria wiekowa

Kolejna edycja „Big Bitu” została poświęcona twórczości popularnego autora tekstów piosenek - Jacka Cygana. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Łomży i regionu. Wykonawcy, mając ogromny wybór piosenek - Jacek Cygan napisał ich bowiem ponad tysiąc – nie ograniczyli się tylko do największych przebojów, które wyszły spod pióra pana Jacka, ale sięgali także po kompozycje mniej znane, ale równie piękne i wartościowe. W dodatku wielu z  nich, szczególnie ze starszych grup wiekowych reprezentowało wysoki poziom. Dlatego jury, obradujące w składzie: wokalistka jazzowa Dominika Dulny  - przewodnicząca, Paweł Lipski – pianista jazzowy i Łukasz Lipski – wokalista Studia Piosenki PopArt miało bardzo trudne zadanie. Ostatecznie przyznano aż 16 nagród  i wyróżnień. Dodatkowo na wniosek dyrektora artystycznego festiwalu, Bernarda Karwowskiego wyróżniono jeszcze dwie utalentowane dziewczynki, które nie zdobyły uznania u jury. Laureatów festiwalu czeka teraz wytężona praca, między innymi na dwudniowych warsztatach wokalnych w  MDK – DŚT. Wszystko to, aby wypadli jak najlepiej na koncercie finałowym, który odbędzie się 1 czerwca w czasie festynu „Słoneczna Estrada” na łomżyńskim Starym Rynku.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: MDK - DŚT


Wyniki IV FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „BIG BIT”:

KATEGORIA I  (dzieci do  III kl. szkoły podstawowej bez dolnej granicy wiekowej)

I nagroda    - Robert Reczek (PP nr 5 w Łomży)
II nagroda   - Anita Steczkowska (PP nr 10 w Łomży)
III nagroda  - duet Patrycja Obrycka i Magda Książek (PP nr 5 w Łomży)

wyróżnienia: Patrycja Krajewska (PP nr 10 w Łomży), Julia Sendrowska (SP nr 4 w Grajewie), duet - Julia Kossakowska Kinga Staniurska (SP w Jedwabnem)

II KATEGORIA (uczniowie szkół podstawowych z klas IV - VI)

I nagroda   - Rafał Korytkowski (SP nr 9 w Łomży)
II nagroda  - Marlena Załęcka (SP nr 9 w Łomży)
III nagroda - Sylwia Plona (SP nr 9 w Łomży)

wyróżnienia: Dawid Gawryś (SP nr 9 w Łomży), Alicja Kopczewska (SP w Piątnicy), Karolina Andruk SP nr 9 w Łomży), Weronika Mroczkowska (SP nr 4 w Grajewie)

III KATEGORIA (uczniowie gimnazjum)

II nagroda
ex aequo - Anna Baczewska (PG nr 8 w Łomży), Paulina Talarska (PG nr 1w Zambrowie)

III nagroda
ex aequo - Adrianna Nieciecka (PG nr 6 w Łomży),  Gabriela Strzałkowska (Zespół Szkół w Rosochatem Kościelnem), Julita Szczech (PG w Kolnie)

wyróżnienie - Julia Tomaszewska (PG nr 9 w Łomży)

Ponadto do udziału w koncercie galowym decyzją dyrektora artystycznego festiwalu „BIG BIT”, Bernarda Karwowskiego zaproszone zostały: Magda Cwalina (SP w Piątnicy) i Marta Pióro (SP nr 9 w Łomży).

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę