Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Będzie przebudowa dróg lokalnych w 2011

147,1 km dróg lokalnych zostanie zmodernizowanych w 2011 roku w Podlaskiem w ramach realizacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W tegorocznej edycji programu w Podlaskiem samorządy zrealizują 40 inwestycji na 14 drogach powiatowych i 26 gminnych. Z budżetu państwa pochodzi na ten cel 53,8 mln zł. Planuje się, że samorządy dołożą do tych inwestycji 58,5 mln zł.

Najwięcej odcinków dróg zostanie zmodernizowanych w powiatach sokólskim i siemiatyckim - po ponad 32 km. Sporo także w powiecie augustowskim - 21,5 km, 17,1 km w powiecie wysokomazowieckim. Są jednak także powiaty, gdzie powstanie zaledwie po około kilometra drogi (grajewski - 1,7 km, łomżyński - 1,3 km, suwalski - 0,9 km). Żadna inwestycja nie zostanie zrealizowana w powiecie zambrowskim - wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował, że już wiadomo, iż są oszczędności w programie po przetargach. Oznacza to, że będzie mogło powstać jeszcze więcej dróg, bo będą mogły być zrealizowanie niektóre projekty z listy rezerwowej. Łącznie na drogi powiatowe i gminne pozostała do rozdysponowania kwota 9 mln zł. W przyszłym tygodniu samorządy z listy rezerwowej będą mogły starać się o te pieniądze.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę