Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Polacy pod kontrolą służb

Polacy są narodem najbardziej inwigilowanym w Unii Europejskiej. Żyją pod stałym i czujnym okiem policji i służb specjalnych – nie, to nie jest cytat z przeszłości, z raportu o tym, jak się żyło w PRL. To konkluzja jak najbardziej współczesnego raportu na temat życia w III Rzeczypospolitej w 2011 roku. Raportu sporządzonego przez Naczelną Radę Adwokacką – pisze na łamach dzisiejszej Rzeczpospolitej Piotr Gabryel, zastępca redaktora naczelnego „Rz”.

„Budzą daleko idące wątpliwości co do zgodności z konstytucją oraz europejską konwencją praw człowieka" – tak o polskich przepisach dotyczących przechowywania i przetwarzania danych abonentów sieci komórkowych napisała Naczelna Rada Adwokacka w raporcie, do którego dotarła „Rz".
Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, na które powołuje się NRA, Polska przewodzi w Europie pod względem liczby wniosków złożonych m.in. przez służby specjalne do firm telekomunikacyjnych o przekazanie danych abonentów, np. billingów. W ubiegłym roku było ich 1,3 mln. To o prawie 300 tys. więcej niż w 2009 r.
– Sytuacja przypomina tę opisywaną w powieściach Orwella. Służby mogą w każdej chwili sięgnąć po dane o obywatelu – tłumaczy „Rz” Mikołaj Pietrzak, przewodniczący komisji praw człowieka NRA.

Więcej: Rzeczpospolita - Polacy pod kontrolą służb

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę