Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Wszyscy chcą handlować alkoholem?

W niespełna tydzień od wejścia w życie uchwały łomżyńskich radnych zwiększającej dwukrotnie liczbę sklepów w Łomży w których mogą być sprzedawane mocne alkohole do ratusza wpłynęło już 37 wniosków o wydanie stosownej koncesji. Wniosków jest znacznie więcej niż „nowy koncesji”, a można je składać do końca maja. Sęk w tym, że wśród kryteriów dotyczących rozdziału koncesji jest także to dotyczące "daty wpływu wniosku".

Przypomnijmy pod koniec marca radni przegłosowali poprawkę do uchwały alkoholowej  zwiększającą z 25 do 50 liczbę sklepów w których mogą być sprzedawane mocne napoje alkoholowe czyli wina, likiery i wódki....  Wnioski o wydanie stosownego zezwolenia można składać dopiero od ubiegłego piątku. I jak się okazuje chętnych na nowe koncesje nie brakuje. Już wczoraj wniosków było 37.  
Jak informuje Łukasz Czech z ratusza zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej dotyczącą Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na rok 2011, w przypadku większej liczby wniosków o wydanie zezwolenia na sprzedaż, sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych objętych limitem przy wyborze podmiotu, ustala się listę rankingową wg. następujących kryteriów: data wpływu wniosku; zasada jeden przedsiębiorca – jeden punkt sprzedaży napojów alkoholowych; opinia Rady Osiedla; brak negatywnych wyników kontroli w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości, przeprowadzonych przez MKRPA, Policję, Straż Miejską i inne uprawnione organa; opinia policji.

Tymczasem przeciwnicy uchwały po raz kolejny protestują. Jan Kleczyński, były radny Łomży wezwał Radę Miasta do usunięcia naruszenia przepisów prawa argumentując, że zapisy uchwały są sprzeczne z Łomżyńskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i zapowiada. W środę Rada jego wniosek odrzuciła, a on już wcześniej zapowiadał, że takim wypadku sprawę skieruje do sądu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę