Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Filozofia za kratami...

Główne zdjęcie
Ks. Świątkowski i jego niecodzienni słuchacze

Komu przy zdrowych zmysłach przyjdzie do głowy pomysł filozofowania w więzieniu? A jednak... Od września w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze prowadzona była filozoficzna „Szkoła zza krat”. Początkowo projekt wzbudził niemałe zamieszanie..., a jednak wykłady spodobały się osadzonym. Ostatniego, poświęconego filozofii i twórczości Alberta Camusa wysłuchało 20 więźniów.

„Szkoła zza krat” to projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego i Zakład Karny w Czerwonym Borze.Ze strony uczelni udział w spotkaniach brała grupa 9 studentów i prowadzący wykłady Anna Szczyglewska i ks. Waldemar Świątkowski. Jak podają organizatorzy filozofowania w więzieniu początkowo projekt wzbudził niemałe zamieszanie, bo komu przy zdrowych zmysłach przyjdzie do głowy pomysł filozofowania za kratami. A jednak wykłady bardzo spodobały się osadzonym. Duża zasługa w tym osób prowadzących, które w niebanalny sposób pokazywały nierozerwalny związek filozofii z życiem codziennym.
Ostatni wykład poświęcony był filozofii tragicznie zmarłego Alberta Camusa, jednego z najwybitniejszych myślicieli XX wieku, autora min. „Dżumy”. I tym razem nie obyło się bez żywej dyskusji nad którą pewnie panowała Anna Szczyglewska. Miłym akcentem było rozdanie słuchaczom książki autorstwa obecnego ks. Waldemara Świątkowskiego „Wiara i czyn”.
Ostatnie przed wakacjami spotkanie zakończyło się uroczystą mszą, którą odprawili wspólnie ks. Waldemar Świątkowski i kapelan Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ks. Adam Jabłoński.
(Dś/KO)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę