Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Łukasz Lipski w Bydgoszczy wyśpiewał sobie miejsce w koncercie w warszawskiej Sali Kongresowej

Łukasz Lipski ze Studia Piosenki PopArt wystąpił w finale trzeciej edycji ogólnopolskiego Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” w Bydgoszczy. Nagrody co prawda nie zdobył, zakwalifikował się jednak do udziału w koncercie upamiętniającym 20 rocznicę tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy, który odbędzie się w warszawskiej Sali Kongresowej 24 września. - Uważam, że ten występ to był dla Łukasza sukces - ocenia jego mama, Katarzyna Lipska.

W pierwszej części koncertu zaprezentowało się dziesięcioro młodych wokalistów, którzy zakwalifikowali się do finału festiwalu poprzez kilkuetapowe eliminacje. Jury, któremu przewodniczyła Elżbieta Skrętkowska, twórczyni „Szansy na sukces” nagrodę główną - 10.000  PLN  - przyznało Dominice Kasprzyckiej (znana łomżyńskiej publiczności z udziału w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Filmowej i Musicalowej „Soundtrack”) Drugie miejsce zajął Michał Grobelny, zaś  miejsce trzecie i nagrodę publiczności otrzymała Małgorzata Janek.
Następnie na scenie Opera Nova pojawiły się gwiazdy polskiej piosenki, które zaprezentowały ponadczasowe przeboje z repertuaru Andrzeja Zauchy. Ewa Bem zaśpiewała „Siódmy rok”, a Katarzyna Skrzynecka „Dzień dobry Mr. Blues”. Piotr Cugowski wykonał utwór  „Leniwy diabeł”, Andrzej Lampert „Myśmy byli sobie pisani” zaś Janusz Szrom „Byłaś serca biciem”. Koncert prowadził znany satyryk i przyjaciel Andrzeja Zauchy, Krzysztof Piasecki.
Retransmisję finałowego koncertu Festiwalu „Serca bicie” z udziałem Łukasza Lipskiego będzie można zobaczyć na antenie TVP Polonia w sobotę, 28 maja o godzinie 21.05.

Wojciech Chamryk

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę