Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Trzecioklasiści napiszą pierwszy poważny sprawdzian

Choć mają dopiero 10 lat, dziś (17.05) będą zdawać poważny egzamin. Trzecioklasiści z całego kraju wezmą dziś udział w pierwszym teście ich umiejętności. Nie jest on obowiązkowy - to, czy dzieci biorą w nim udział zależało od decyzji dyrektora szkoły. W naszym województwie do egzaminu przyłączyło się blisko 300 podstawówek. W ramach ramach testu dzieci rozwiążą dwa sprawdziany: z matematyki i języka polskiego.

Sam egzamin jest częścią projektu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na który pieniądze dała Unia Europejska. Ma podsumować pierwszy trzyletni etap edukacji, pomóc porównywać poziomy nauczania w szkołach. Posłuży też do oceny przyrostu wiedzy dzieci po kolejnych trzech latach nauki, czyli po egzaminie szóstoklasisty.

Egzamin, choć nieobowiązkowy i nazywany przez organizatorów badaniem umiejętności i tak wzbudza kontrowersje. Choć nauczyciele uspokajają, że test nie będzie trudny, niektórzy pedagodzy mają wątpliwości, czy warto stresować dzieci w tak wczesnym wieku. Każdy arkusz testu ma kilka stron, do szkoły trafia w zalaminowanej kopercie. Sam egzamin trwa aż 90 minut.

Egzamin rozpocznie się o 9:00, na jego wyniki trzecioklasiści poczekają najpóźniej do 25 maja.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę