Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Chcesz handlować alkoholem? Na złożenie wniosku masz czas do końca maja.

W życie właśnie weszła przyjęta pod koniec marca przez radnych Łomży uchwała zwiększająca z 25 do 50 liczbę sklepów w których mogą być sprzedawane mocne napoje alkoholowe czyli wina, likiery i wódki.... Już dziś ratusz ogłosił, że przyjmuje wnioski na wydawanie odpowiednich zezwoleń.

Dodajmy, że nieco ponad miesiąc temu ratusz informował, że „aktualnie w urzędzie znajduje się 17 niezakończonych spraw w przedmiocie wydania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych”. Wnioski te były złożone jeszcze przed nowelizacją uchwały dotyczącej liczby tzw. koncesji alkoholowych. Po jej przyjęciu, do czasu uprawomocnienia się uchwały i dzisiejszego ogłoszenia, nowe wnioski miały nie być przyjmowane.      

Tymczasem przeciwnicy uchwały po raz kolejny protestują. Jan Kleczyński, były radny Łomży wezwał Radę Miasta do usunięcia naruszenia przepisów prawa argumentując, że zapisy uchwały są sprzeczne z Łomżyńskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i zapowiada, że w przypadku odmowy sprawę skieruje do sądu.
Ten sam Kleczyński w przesłanym do naszej redakcji liście „Schizofrenią w działaniu!” określa postawę radnych, którzy głosowali za zwiększeniem o 100% punktów sprzedaży alkoholu i tych, którzy się wstrzymali w głosowaniu.
- Podobnie można określić argumenty Wojewody Podlaskiego, który uchwałę z dnia 30.03.2011 r. podpisał – pisze Kleczyński.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę