Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Te pieniądze zmieniły wieś...

Główne zdjęcie
Struktura zrealizowanych przez POR ARiMR płatności na rzecz beneficjentów

Przez osiem lat Podlaski Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży wypłacił, w ramach obsługiwanych zadań, 8,2 miliarda złotych – podaje Maciej Głaz, z-ca dyrektora oddziału Agencji. Ponad połowa środków to dopłaty bezpośrednie. W latach 2004 – 2010 łącznie tylko z tego tytułu rolnicy z województwa otrzymali ponad 4 miliardy 518 milionów złotych. Na złożenie wniosków o dopłaty za 2011 roku zostało już tylko kilka dni, a wielu rolników tego jeszcze nie uczyniło.

Wypłacone pieniądze w ramach dopłat bezpośrednich w województwie podlaskim.
Wypłacone pieniądze w ramach dopłat bezpośrednich w województwie podlaskim.

Wniosek o przyznanie płatności rolnicy mogą złożyć do 16 maja br. Podobnie jak w latach ubiegłych dopuszczalne jest także złożenie wniosku w terminie 25 dni kalendarzowych po tym terminie, czyli do 10 czerwca. W takim wypadku za każdy dzień opóźnienia należna rolnikowi dopłata będzie pomniejszana o 1 procent.

Z danych Agencji wynika, ze w skali kraju wniosków o przyznanie płatności nie złożył jeszcze co trzeci rolnik. Aby ułatwić rolnikom składanie wniosków Powiatowe Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w województwie podlaskim od tygodnia pracują w godzinach od 6:00 do 20:00, a w sobotę i niedzielę będa pracowały od 8:00 do 16:00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę