Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Starosta łomżyński chce aby filia pocztowa w Śniadowie odzyskała zabraną jej rangę.

Lech Szabłowski napisał kolejny list do Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A, w sprawie funkcjonowania placówek pocztowych na terenie powiatu łomżyńskiego. Powołując się na doniesienia o wstrzymaniu reorganizacji poczty starosta pytanie o zasadności podjętych wcześniej decyzji i postuluje utrzymanie dotychczasowej formy placówek UP Wizna oraz jego filii w Bronowie i Przytułach oraz przywrócenie rangi urzędu pocztowego placówce w Śniadowie.

Jak czytamy w liście „zapoczątkowany, a obecnie wstrzymany proces restrukturyzacji objął już część placówek. Na terenie powiatu łomżyńskiego dotyczy to UP w Śniadowie, który został filią UP Łomża 1. Pozostałe jednostki przewidziane do restrukturyzacji (UP Wizna oraz filie w Bronowie i Przytułach) w wyniku wstrzymania procesów restrukturyzacyjnych pozostają „w zawieszeniu”. Przekształcenie UP w Śniadowie zostało odebrane przez lokalną społeczność jako degradacja dla ich środowiska. Zredukowano zatrudnienie, a obecni pracownicy, będący pracownikami filii UP Łomża 1 muszą dodatkowo własnymi samochodami pokonywać trasę do UP w Piątnicy i z powrotem do Śniadowa, przejeżdżając przez Łomżę. Przejazdy te na pewno są znaczącym kosztem dla Poczty Polskiej, natomiast sama trasa (ok. 50 km w obie strony) należy do ruchliwych i niebezpiecznych.
Mając na uwadze, iż reorganizacja poczty została obecnie wstrzymana i prowadzony jest przegląd strategii firmy w zakresie zasadności przekształceń i restrukturyzacji zatrudnienia, zwłaszcza w przypadku zmian w miejscowościach na poziomie gmin i miast, zwracam się z zapytaniem czy możliwe jest  utrzymanie dotychczasowej formy w/w placówek oraz przywrócenie rangi urzędu pocztowego placówce w Śniadowie.”
Starosta Szabłowski wyrażam tez nadzieję, że ostateczne decyzje zostaną podjęte w oparciu o dogłębne analizy, a zaproponowane rozwiązania okażą się racjonalne nie tylko dla finansów poczty, ale przede wszystkim dla mieszkańców terenów i pracowników jednostek, których sprawy restrukturyzacji dotyczą.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę