Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: zgromadzenie akcjonariuszy PEPEES przerwane. Interweniowała ochrona i policja

Interwencją ochrony i policji zakończyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy łomżyńskiego PEPEES. Był to efekt konfliktu, do którego doszło między jednym z akcjonariuszy, a zarządem firmy. Jak informuje "Parkiet", powodem sporu była rola prawnika, który reprezentował głównego akcjonariusza spółki. Twierdził on, że jest członkiem rady nadzorczej i to pod jego przewodnictwem powinno rozpocząć się Zgromadzenie Akcjonariuszy.

Zarząd PEPEES uważał, że prawnik takich kompetencji nie ma i zażądał od niego, aby opuścił zajęte miejsce przy stole prezydialnym. Kiedy Marcin Tofel odmówił, zarząd przeniósł stół prezydialny w inne miejsce, a ochrona zablokowała prawnikowi dostęp do niego. Kilku akcjonariuszy uznało jednak, że ochrona była zbyt agresywna i wezwali policję. Ze względu na konflikt, do którego doszło żadna uchwała nie została przegłosowana, a zgromadzenie zostało przerwane na dwa tygodnie.

Spór między zarządem PEPEES a firmą Midston, która ma blisko 30 procent udziału spółki trwa już trzy lata. Zarząd uważa, że przedstawiciele spółki stracili prawo głosu, bo naruszyli zapisy ustawy przy przejmowaniu akcji firmy od Central Capital. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Białymstoku, który przyznał rację łomżyńskiej spółce. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Walka o prawo do głosu w tym roku zaostrzyła się ze względu na propozycję podniesienia kapitału spółki o 30 procent. Wartość akcji PEPEES w chwili zawieszenia Walnego Zgromadzenia spadła blisko 6 procent. Mimo tego spadku osoby, które kupiły akcję firmy w grudniu, zyskały do tej pory ponad 145 procent.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę