Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Wyłudzali dotacje...?

Mieli być niczym wybawcy... Mieli w Łomży stworzyć nowe miejsca pracy także dla osób niepełnosprawnych. Najwyraźniej jednak ich celem było coś innego. Właściciele dwóch firm, na tworzenie miejsc pracy mieli wyłudzić w sumie ponad 180 tys zł. Śledztwo w sprawie dwóch spółek, z siedzibami w Warszawie, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży.

Jak informuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące przedłożenia w 2010r w Starostwie Powiatowym w Łomży i Urzędzie Miejskim w Łomży poświadczających nieprawdę zaświadczeń o zarobkach poręczycieli i deklaracji podatkowej PIT36 za 2009 w celu uzyskania wsparcia finansowego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Funduszu Pracy, Starostwa Powiatowego w Łomży oraz Urzędu Miejskiego w Łomży dla dwóch spółek z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Jedna ze spółek miała otrzymań w sumie 145 tys zł, druga 37 tys zł.
- Śledztwo jest w sprawie a nie przeciwko - mówi – prokurator, a to oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów.
Jak dodaje śledztwo to dotyczy również uporczywego i złośliwego naruszania przez kierownictwo tych spółek praw pracowniczych przez kierownictwo tych spółek tj. nie wypłacenie wynagrodzeń za pracę i nie wydanie świadectw pracy po rozwiązaniu stosunku pracy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę