Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Łomża zapłaci kolejną karę za błędy przy przetargach?

Groźba zwrotu części środków unijnych zawisła ponownie nad Łomżą. Tym razem chodzi o kwotę nieco powyżej 72 tys zł. Kupując ładowarkę teleskopową Łomża miała naruszyć ustawę prawo zamówień publicznych.

Jak podaje Łukasz Czech z ratusza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, w wyniku kontroli zadania „Budowa systemu gospodarki odpadami komunalnymi dla miasta Łomża i okolicznych gmin – I etap” pod koniec kwietnia wezwał Miasto Łomża do zwrotu środków w wysokości 72.071,50 zł. Zdaniem Instytucji Wdrażającej zamówienie pn. „Zakup z dostawą ładowarki teleskopowej w ramach projektu budowa systemu gospodarki odpadami komunalnymi dla miasta Łomża i okolicznych gmin” zostało przeprowadzone z naruszeniem ustawy prawo zamówień publicznych, polegającym na nie przekazaniu ogłoszenia o powyższym zamówieniu Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich. Na razie miasto nie zapłaciło „kary”. Jak podaje Czech powyższa kwestia jest obecnie analizowana przez odpowiedzialnych za realizację tej inwestycji pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Dodajmy, że dotychczas najwięcej kosztowały nas nieprawidłowości stwierdzone przez Urząd Kontroli Skarbowej przy przetargach na realizację nowej pływalni przy ulicy ks. Kard. S. Wyszyńskiego. Miasto zostało zmuszone do zapłaty 1,3 mln zł tzw. „korekty finansowej”, przy czym w zgodnej opinii zarówno poprzedniego jak i obecnego prezydenta, kara była niezasadna, bo zawinił rząd, a  nie samorząd. Prezydent miasta wystąpił do Ministerstwa Finansów o zwrot pieniędzy, grożąc ewentualnym pozwem sądowym Na razie nie ma jednak jednak decyzji Ministerstwa w tej sprawie. Jak podaje Łukasz Czech obecny w środę w Łomży Daniel Górski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, który oglądał inwestycje realizowane ze środków unijnych w naszym mieście, poinformował Prezydenta, że Ministerstwo Finansów poprosiło Urząd Marszałkowski o przesłanie wszystkich materiałów dotyczących tej kwestii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę