Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Prezydent chce Miejskiego Centrum Wielofunkcyjnego...

Najpierw „Hala Targowa”, a później także „Centrum usługowo - handlowe z węzłem przesiadkowym” – tak miałoby powstać w Łomży Miejskie Centrum Wielofunkcyjne. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie koncepcji tego czegoś co ma powstać na terenie i wokół dzisiejszego targowiska miejskiego. Za budowę hali z zapleczem i infrastrukturą techniczną miałoby zapłacić miasto, drugi etap władze miasta chcą zrealizować w ramach Partnerstwa Publiczno–Prywatnego.

Miejskie Centrum Wielofunkcyjne miałoby powstać na terenie ograniczonym ulicami: Aleją Legionów – Sikorskiego - Dworcowa  oraz torowiskiem kolejowym. Obecnie znajduje się tu dworzec autobusowy, targowisko miejskie z obiektami tymczasowymi oraz zespół pawilonów handlowych. Jak czytamy w ogłoszeniu z powyższych „do zachowania pozostaje” jedynie zabytkowy budynek wartowni z bramą, a „pozostałe obiekty zlokalizowane na terenie opracowania docelowo przewidziane są do rozbiórki.”
Prezydent chce aby powstały tu nowy obiekt, lub obiekty łączyły w sobie funkcje: handlowe (o max. pow. sprzedaży do 2000 m2), usługowe, biurowe, hotelowe, rozrywkowe, gastronomiczne ale także z administracyjnymi, które miałby być wykorzystywane na potrzeby Urzędu Miejskiego - w  tym duża sala dla potrzeb Rady Miasta - sala konferencyjno - szkoleniowa z zapleczem biurowym. MCW miałoby pełnić także funkcję węzła przesiadkowego i to zarówno komunikacji autobusowej (autobusy międzymiastowe, podmiejskie, miejskie) jak i transportu kolejowego - szynobusy.

Ratusz chce aby zabudowa od strony ul. Al. Legionów i Sikorskiego planowana była w formie ciągłej wzdłuż ulic. Zalecana zabudowa jest dwukondygnacyjna, ale dopuszcza się także trzecią kondygnację.
Hala targowa, która miałaby stanąć od ulicy Dworcowej (teren obecnego targowiska) – jak czytamy w ogłoszeniu - „powinna być dostosowana do potrzeb obecnych użytkowników targowiska”.  Przy tym mają także powstać „parkingi naziemne, podziemne oraz pod budynkami”.
Jeśli przetarg się uda koncepcję Miejskiego Centrum Wielofunkcyjnego powinniśmy na własne oczy zobaczyć jesienią tego roku. To kiedy ono miałoby się zmaterializować na razie nie jest wiadomym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę