Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Świetny występ Darmofała w Białej Podlaskiej

Kilka bardzo dobrych rezultatów osiągnęli zawodnicy LKS-u Narew Kurpierwski Łomża podczas I Otwartego Młodzieżowego Mityngu Kwalifikacyjnego, który odbył się w minioną sobotę w Białej Podlaskiej. W zawodach zorganizowanych przez Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki najlepiej spisał się junior młodszy, Dominik Darmofał, który zajął drugie miejsce konkursie skoku wzwyż ze świetnym wynikiem 192cm.

- Rezultat osiągnięty przez Dominika to najlepszy wynik w łomżyńskiej lekkiej atletyce w tej konkurencji od 20 lat. A jak na nasze obecne możliwości to wręcz rewelacyjny - powiedział trener LKS-u, Jan Kotowski. Rywalizację w skoku w dal zdominowali zawodnicy Narwi. Bartosz Paduch (junior młodszy) z wynikiem 6,71m wygrał, a tuż za nim uplasował się o dwa lata starszy kolega, Patryk Zambrzycki (6,64m). W tej samej konkurencji trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Paulina Wiśniewska (5,25m), a czwarta była Klaudia Romanowska (5,18m). Tuż za podium rywalizację w pchnięciu kulą zakończyła juniorka Justyna Ormanowska (11,99m), a piąta była juniorka młodsza Wioletta Górska (10,16m). Ta ostatnia startując dwa dni wcześniej w Mitingu w Białymstoku osiągnęła fantastyczny rezultat w rzucie dyskiem. Podczas Dnia Młodego Miotacza zawodniczka Narwi zdecydowanie wygrała rywalizację w rzucie dyskiem juniorek młodszych. Osiągnięty wynik 39,26m jest o tyle ciekawy, że zawodniczka ta wchodzi dopiero w okres juniora młodszego i były to praktycznie jej pierwsze rzuty dyskiem 1kg. Uzyskany wynik stawia uczennicę 3 klasy Gimnazjum w Jedwabnym wśród kandydatek do medalu na Mistrzostwach Polski. Wioletta specjalizuje się w rzucie dyskiem ale ma również bardzo mocną drugą konkurencję – pchnięcie kulą.

- Jestem bardzo zadowolony szczególnie z występów Dominika i Bartosza. Osiągnięte przez nich rezultaty są tym cenniejsze, że osiągnięte były przy fatalnej pogodzie. Cały czas padał deszcz a temperatura nie przekraczała 6 stopni - zakończył Kotowski.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę