Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Papież zdecyduje czy biskup Stefanek dalej będzie ordynariuszem

Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek w weekend skończył 75 lat. Według prawa kanonicznego jest to wiek, w którym każdy biskup musi zgłosić gotowość do odejścia w stan spoczynku, czyli na emeryturę. Decyzja o ewentualnym przedłużeniu misji należy do papieża.

Biskup Stanisław Stefanek urodził się 7 maja 1936 r. w Majdanie Sobieszczańskim. W wieku 23 lat został wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu. Od 1980 roku nosi sakrę biskupią. Od lipca 1980 do października 1996 roku był biskupem pomocniczym w Szczecinie. Dnia 26 października 1996 r. mianowany Biskupem Łomżyńskim, objął diecezję w kanoniczne posiadanie 28 października 1996 roku, odbył uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej 17 listopada 1996 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę