Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Szukając Obrazów w Galerii Pod Arkadami

Zbiorową wystawę zdjęć młodych fotografików, słuchaczy Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku otwarto w łomżyńskiej Galerii Pod Arkadami. Na wystawę „Szukając Obrazów” składają się prace wykonane w czasie zajęć, warsztatów i plenerów fotograficznych. Są wśród nich także zdjęcia autorstwa dwojga łomżyńskich fotografików: Urszuli Gronostajskiej i Krzysztofa Borawskiego.

- „Szukając Obrazów” to drugi cykl wystaw - mówi dyrektor AFiP Monika Pańko. Prace powstały w różnych pracowniach fotograficznych: pracowni intermedialnej, pracowni dokumentu, reportażu, podstaw fotografii. Dotykają różnorodnych tematów fotograficznych. Studenci szkoły pokazują swoje wnętrze i osobowość w pracach, które możemy oglądać. Sporo prac to jeszcze poszukiwania, ale możemy już w nich odnaleźć zalążek tego czegoś, co tak naprawdę chcielibyśmy w tych obrazach zobaczyć.

Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości, działająca przy Europejskiej Szkole Mediów i Przedsiębiorczości  w Białymstoku istnieje od trzech lat. W drugiej odsłonie wystawy zbiorowej - „Szukając Obrazów” - prezentują swe prace absolwenci rocznika 2009 – 2011 oraz studenci pierwszego roku. Fotografowanie jest ich prawdziwą pasją. Ciekawi ich każdy, pozornie  nawet banalny temat, z którego potrafią wydobyć drugie dno, czy ukazać go w zupełnie innej perspektywie. Fotografia cyfrowa jest dla nich punktem wyjścia do eksperymentów z różnymi technikami i barwami, chociaż nie unikają też klasycznego podejścia do tematu.

- Moimi ulubionymi tematami fotografii są portrety, akty, bardzo lubię też fotografię reportersko/dokumentalną, fotomontaże, fotografię abstrakcyjną – mówi Krzysztof Borawski..  Każde zdjęcie przedstawiające emocje bez względu na to, czy jest to akt, makrofotografia czy krajobraz są indywidualnymi obrazami, których nikt nigdy nie będzie w stanie powtórzyć, bo chwila zatrzymana w kadrze nigdy się nie powtarza. Fotografia zawsze pozostawia przestrzeń dla osób, którym będzie się podobała i dla tych, którym nigdy się nie spodoba - wszystko zależy od  poczucia estetyki konkretnego odbiorcy.

Opiekunem artystycznym wystawy jest Grzegorz Jarmocewicz -  artysta fotografik, wykładowca fotografii w  AFiP. 

- Mam nadzieję, że ten trud, który nasi słuchacze włożyli w tę wystawę przyniósł efekty i że było warto – ocenia Grzegorz Jarmocewicz. Pozytywny odbiór wystawy bardzo mnie cieszy, bo to jest najważniejsze. Każda taka ekspozycja dopinguje studentów, bo starają się oni iść na kolejne uczelnie, zdobywają też nagrody. Ten cykl wystaw, który jeździ po północno – wschodniej Polsce jest obszerny, bo staram się, by każda z osób miała w nim przynajmniej jedną pracę. Wstępna selekcja prac odbywa się już na etapie zajęć, jednak wystawa musi być w jakiś sposób spójna i jest to korygowane później. Na wystawę składają się zdjęcia nie tylko z mojej pracowni, ale i z pracowni innych wykładowców. A selekcja i ostateczna decyzja  jest podejmowana przez panią dyrektor.

Wystawę „Szukając Obrazów”  można oglądać w Galerii Pod Arkadami do 4 czerwca 2011.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę