Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Zwyrodnialcy staną przed sądem... Kilkakrotnie napadali na staruszka

87-letni mężczyzna czterokrotnie był napadany w ubiegłym roku przez dwie pary młodych ludzi. Wiedząc o terminach uzyskiwania renty nocą dostawali się do jego domu przez okno, narzucali koc na jego głowę, przytrzymywali go żeby nie mógł się ruszyć, przeszukiwali odzież i pomieszczenie i zabierali pieniądze – łącznie ponad 2 tysiące złotych. Sprawcy zostali zatrzymani, a kilka dni temu prokuratura skierował do sądu przeciwko nim akt oskarżenia.

Zdarzenia rozgrywały się w  miejscowości Wnory Kuzele w okolicach Wysokiego Mazowieckiego Pokrzywdzony w podeszłym wieku, w zasadzie bezbronny, był doskonałym celem ataków i źródłem pozyskiwania gotówki przez oskarżonych. Śledczy ustalili, że Łukasz K. i Justyna K. w lecie ubiegłego roku dokonali trzech takich rozbojów na 87-latku. Za pierwszym razem skradli 900 zł, za drugim 300zł, za trzecim 700 zł. Czwartego napadu na staruszka – w ten sam sposób ja poprzednicy - dokonała para Aneta K. i Kamil P. Oni skradli 200 zł.  
Okazało się, że Łukasz K., Justyna K. i Kamil P. byli już wcześniej wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieni. Wobec oskarżonych Łukasza K. i Kamila P. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, a wobec Justyny K. i Anety K. środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.
Teraz cała czwórka z napadów na staruszka będzie tłumaczyła się przed Sądem Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie właśnie wpłynął akt oskarżenia skierowany przez tutejszą prokuraturę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę