Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

„Kominiarczyk” nagrodzony

Z dwiema nagrodami wrócił zespół Teatru Lalki i Aktora w Łomży z Omska na Syberii (Rosja), gdzie odbywał się II Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Łomżyńscy aktorzy wystawili w konkursie spektakl „Kominiarczyk” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Międzynarodowe jury przyznało nagrody za muzykę dla Bogdana Szczepańskiego oraz za kreację aktorską dla odtwórcy głównej roli - Tomasza Rynkowskiego.

W bieżącej edycji Festiwalu  udział wzięło dwadzieścia sześć teatrów m.in. z Chin, Finlandii, Francji, Czech, Estonii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Hiszpanii, Iranu, Rosji, Serbii oraz Polski, w tym dwadzieścia w konkursie głównym.
Prezentowany przez łomżan spektakl „Kominiarczyk” miał premierę w 2005 roku. W bieżącym sezonie teatralnym spektakl został wznowiony z uwzględnieniem zmian inscenizacyjnych, kostiumowych oraz aktorskich. Spektakl był już wcześniej prezentowany podczas festiwali teatralnych, a w 2005 roku podczas Międzynarodowych Spotkań Teatrów Lalek w Toruniu Bogdan Szczepański już zdobył nagrodę za muzykę.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę