Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Żaneta Lenczewska z minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów!

Główne zdjęcie
Żaneta Lenczewska

Zwycięstwem, wspaniałym rekordem życiowym i uzyskanym minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Estonii (21-24.07 Tallin) może pochwalić się Żaneta Lenczewska z Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża. Uczennica II LO w Łomży, podopieczna trenera Marcina Jasionka, podczas rozegranego w Białymstoku mitingu Konstytucji 3 Maja już w pierwszym rzucie oszczepem w sezonie ustanowiła rekord życiowy (52,65m), a w ostatniej, 6-tej kolejce jeszcze dołożyła 51 centymetrów. - Jej ostateczny wynik 53,16 jest lepszy od wskaźnika na MEJ (51,50m) i rekordem życiowym poprawionym aż o 6 metrów i 91 centymetrów (poprzedni 46,25m) – cieszy się Andrzej Korytkowski prezes LŁKS Prefbet Śniadowo” Łomża.

- Rezultat  Żanety jest najlepszym wynikiem wielobojowym (168pkt.) w kategorii juniorek w historii ziemi łomżyńskiej, a licząc wraz z juniorami daje jej to trzecią lokatę za sztafetą Rekordzistów Polski Juniorów z „Prefbetu” 4x400- 3.11.66 (187pkt.) oraz późniejszym olimpijczykiem (wychowankiem Sylwestra Choińskiego ), Arturem Gąsiewskim 400m- 47.14 (169pkt.) - podaje Korytkowski.
Ale Lenczewska to nie jedyna zawodniczka „Prefbetu”, która w Białymstoku miała udany występ. W rzucie młotem Joanna Fiodorow poprawiła o 95cm rekord życiowy  i uzyskała wynik 65,61m co dało jej bardzo pewne pierwsze miejsce.
- Wynik Asi jest lepszym od minimum (62,00m) wyznaczone przez PZLA na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (14-17.07 Ostrawa).  Ten świetny występ jednak nie da  jej awansu ponieważ minima na MME liczą się od... 6 maja – dodaje Korytkowski.
W tym samym konkursie trzecie miejsce i rekord życiowy (36.01) uzyskała juniorka młodsza Ewelina Śliwowska.
- Będąc  przy miotaczach należy zauważyć bardzo duży postęp Sebastiana Dobkowskiego,  który w rzucie dyskiem 1,75kg poprawił o 4 metry rekord życiowy (50,11m) i zajął drugie miejsce w konkursie – zwraca uwagę Korytkowski.
Łukasz Nabiałek wynikiem 22,17sek. na 200metrów  był drugi, tak jak w biegu pucharowym na 3000m Michał Bernardelli (8.28,93). Ozdobą części biegowej mitingu był bieg pucharowy pań na dystansie 1000 metrów, w którym po pasjonującej walce na ostatnich 300 metrach pomiędzy Izabelą Dziedziech (Hańcza Suwałki), a Justyną Korytkowską (Prefbet) zwyciężczynią została łomżyńska biegaczka.

- No to mamy świetny początek sezonu, oby tak dalej – podsumowuje prezes Andrzej Korytkowski. - Wyniki  Żanety i Asi to już czołówka Europy. Podopieczna trenera Jasionka aby pojechać na ME musi jeszcze na Mistrzostwach Polski uzyskać wynik zbliżony do minimum (51,50m). Natomiast to, że Asia uzyskała minimum przed czasem specjalnie mnie nie martwi, bo aby tylko nie przytrafiła się żadna kontuzja to o awans jestem spokojny. W tym miejscu chcę przypomnieć, że 2 lata temu Joanna Fiodorow zajęła 4miejsce na MME. Sebastian Dobkowski pierwszy start w rzucie młotem będzie miał na Lidze Juniorów 22 maja i mam nadzieję, że pozazdrości Żanecie i też powalczy o awans na ME do Tallina. Justyna Korytkowska w tym roku przygotowuje się do sezonu innym „systemem”, teraz będzie miała trzy starty, przerwa i kolejna dawka biegów dopiero w czerwcu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę