Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Bezrobocie zeszło poniżej 6 tysięcy...

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu kwietnia 2011 roku wyniosła 5942 osób – podał urząd. To o blisko 330 osób mniej niż przed miesiącem, ale niestety więcej - o niemal 250 - niż przed rokiem. W kwietniu do „zatrudniaka” zgłosiło się 371 nowych bezrobotnych, a z jego rejestrów wykreślono 698 osoby. Niespełna 400 dlatego, że podjęli pracę.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,4% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 3707.  Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec kwietnia 2011r. kształtowała się na poziomie 13,5%., przy czym dla miasta Łomży wyniosła 15,6%, a dla powiatu 11,0%. 
Z 394 bezrobotnych, którzy podjęli w kwietniu pracę w niemal stu wypadkach było to możliwe dzięki wsparciu z środków urzędu. Do robót publicznych skierowano 29 osób, w ramach prac interwencyjnych zatrudniono 37 osób, 17 bezrobotnych podpisało umowy o udzielenie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej na własny rachunek, a kolejnych 13 znalazło pracę w ramach umów pomiędzy pracodawcami a urzędem na refundację części kosztów doposażenia 6 stanowisk pracy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę