Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Rocznicę Konstytucji majowej uczcili przy szachownicach

Główne zdjęcie
Wojciech Walewski odbiera puchar od Macieja Borysewicza przewodniczącego Rady Miasta Łomża

34 zawodników wzięło udział w rozegranym dziś Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży z okazji 220 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oprócz łomżyńskich szachistów w turnieju udział wzięli również goście z Ostrołęki, Pisza, Sokółki i Białegostoku. Nasi zawodnicy nie byli jednak zbyt „gościnni”, bowiem wśród nagrodzonych najlepszych pięciu zawodników znalazł się tylko Jan Zajączkowski z Pisza. Pozostali to zawodnicy łomżyńskiego klubu Maraton.

Trudno nazwać niespodzianką zwycięstwo Wojciecha Walewskiego. Był on jednym z faworytów i puchar „wziął jak swój” zdobywając aż 8,5  pkt  na 9 możliwych. Kolejne dwa miejsca zajęli Vafa Mammadov i Eldaniz Babajew (obaj po 7 pkt). Wśród juniorów bezkonkurencyjny był Bartosz Kotarski, który z 5,5 pkt zajął wysokie 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Pół punktu mniej zgromadził Patryk Szwajkowski, a trzecie miejsce przypadło wschodzącej „gwiazdce” łomżyńskich szachów, najmłodszej uczestniczce turnieju i świeżo upieczonej brązowej medalistce Mistrzostw Polski Przedszkolaków Monice Marcińczyk. Najlepszym zawodnikom pogratulował i nagrody wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Pan Maciej Borysewicz.

Szczegółowe wyniki (tabela turniejowa) dostępne są na stronie www.maratonlomza.pl

Grzegorz Kotarski

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę