Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Radni Łomży mogli dwukrotnie zwiększyć liczbę sklepów z wódką - uznał wojewoda

W dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego nr 121/2011 z 28 kwietnia została opublikowana „Uchwała Nr 33/VIII/11 Rady Miejskiej Łomży z dnia 30 marca 2011 r. zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży”. Na jej mocy w Łomży zwiększy się dwukrotnie liczba sklepów w których będzie można sprzedawać alkohol. Uchwała wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu czyli w piątek 13 maja.

Przypomnijmy zgodnie z uchwałą liczba sklepów w których będzie mógł być sprzedawany alkohol wzrośnie z obecnych 25 do 50. Przyjęta miesiąc temu uchwała została dopiero teraz opublikowana, bo służby prawne wojewody sprawdzały jej legalność. Do PUW trafiła skarga na podjętą przez radnych uchwałę. Jak podawała Jolanta Gadek, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. skarżący wnosił, że zwiększenie liczby punktów sprzedaży alkoholu pozostaje w sprzeczności z obowiązującym w tym roku w Łomży Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przyjętym uchwałą 14/III/10 z dn. 28.12.2010. Swą skargę uzasadniał również tym, że w V rozdziale tegoż programu zapisano, że ograniczenie dostępności alkoholu i dostępności substancji psychotropowych ma być działaniem priorytetowym.
Najwyraźniej jednak w ocenie służb prawnych wojewody zapisy nowej uchwały zwiększającej dwukrotnie liczbę sklepów z alkoholem nie kolidują z  zapisami ŁPRiRPA, bo skarżona uchwała w wersji przyjętej przez większość radnych została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego i ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę