Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Był zastępcą wójta, będzie wójtem

Kazimierz Ramotowski wygrał drugą turę wyborów na wójta gminy Przytuły. Za wyborem byłego zastępcy wójta z poprzedniej kadencji samorządu opowiedziało się 450 wyborców czyli ponad 60% tych, którzy wczoraj brali udział w głosowaniu. Frekwencja wyborcza była nieco niższa niż dwa tygodnie temu i wyniosła 41,4%.

Wybory w Przytułach trzeba było przeprowadzić po tym, jak po niespełna dwóch miesiącach urzędowania ze stanowiska wójta gminy zrezygnował wybrany jesienią ubiegłego roku Rafał Demby. W szranki stanęło sześciu kandydatów, ale do finału przeszli ci którzy gminą rządzili przez poprzednie cztery lata. Po pierwszej turze różnica pomiędzy Krzysztofem Polkowskim, wójt Przytuł w poprzednich dwóch kadencjach, a Krzysztofem Ramotowskim jego zastępcą, wynosiła  zaledwie 1 głos na korzyść byłego wójta. Wczoraj wyborcy nie postawili jednak wątpliwości kogo popiera większość. Kazimierz Ramotowski zdobył 450 głosów, a Krzysztof Polkowski 296.
- Na najbliższej sesji Rady Gminy Przytuły pan Kazimierz Romatowski złoży ślubowanie wójta i wówczas  obejmie urząd – mówi Jerzy Dołęgowski dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.
Romatowski przejmie władzę od Stanisława Michałowskiego, który jako tzw. komisarz, z godnie z decyzja premiera, rządził gminą od 10 marca.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę