Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Działacze łomżyńskiej lewicy uczcili 1 maja.

Główne zdjęcie
Anna Jakubowska

Pochodów, ani demonstracji w tym roku nie było. Było za to spotkanie kilkunastu osób na Starym Rynku, skąd po kilku minutach przeszli i złożyli kwiaty pod znajdującym się przy ul. Dwornej popiersiem Bohdana Winiarskiego, a następnie także pod tablicą „województwa łomżyńskiego” (ul. Polowa) i pod dawnym więzieniem łomżyńskim (Al Legionów). Wśród kilkunastu świętujących był także prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. - Przychodziłem na spotkania, kiedy również nas była garstka w najtrudniejszych czasach przyszedłem i dzisiaj. (...) Punkt widzenia nie zależny do miejsca siedzenia, ale od charakteru, od przekonań wewnętrznych – mówił dziennikarzom Czerniawski.

Obchody w Łomży zorganizowało łomżyńskie Stowarzyszenie 1 Maja.
- Świętujemy tradycyjne święto robotnicze, które ma swoje tradycje takie jeszcze z czasów amerykańskich. Ginęli ludzie po to aby praca była rzetelnie wynagradzana i nie trwała zbyt długo. A dzisiaj można by żądać żeby wszyscy pracownicy pracy najemnej zarabiali wszędzie takie same pieniądze za tą sama pracę, żeby prawa pracownicze były przestrzegane, a związki zawodowe mogły powstawać także w zakładach prywatnych – mówi Anna Jakubowska, prezes (trzyosobowego) Stowarzyszenia.

210407125521.jpg
Foto: Anna Jakubowska
Foto:
Foto: Anna Jakubowska,
Foto: Mieczysław Czerniawski
Foto: Zenon Piechociński
Foto: Ul. Dworna

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę