Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

LOT apeluje do mieszkańców Łomży

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta o udostępnienie, przekazanie, ofiarowanie lub wypożyczenie wszelkich pamiątek historycznych związanych z wyznawcami wiary ewangelickiej, rzymsko-katolickiej, mojżeszowej i prawosławnej, oraz elementów wyposażenia mieszkań, kuchni, toalet i innych pomieszczeń służących życiu codziennemu z okresu, do II wojny światowej. Prośba ma związek z najnowszymi planami organizacji dotyczącymi możliwości ściągnięcia do Łomży turystów.

LOT chce opracować i zrealizować „Szlak narodowości, religii i kultur Łomży” oraz wystawę „Życie codzienne łomżan na początku XX wieku”. Wszystko – zgodnie z planami - ma być gotowe jeszcze w czerwcu – na Dni Łomży. Jak mówi  Andrzej Skarzyński, wiceprezes LOT, wystawa byłaby zorganizowana w dużej sali w zabytkowym Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło. To siedziba LOT. Budynek ciągle czeka na remont, ale członkowie organizacji jak mogą starają się go już wykorzystywać.
- Chcemy tu utworzyć także prawdzie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego – mówi Skarzyński.
Wszystkie przekazywane przez mieszkańców Łomży przedmioty, zdjęcia czy dokumenty zostaną skatalogowane, oznaczone, wyeksponowane  i opisane miejscem pochodzenia oraz nazwiskiem ofiarodawcy – zapewniają działacze LOT
Osoby, które mają takie pamiątki i chciałyby wesprzeć łomżyński LOT proszone są o kontakt telefoniczny z prezesem organizacji Jerzym Lipińskim (601392688), lub wiceprezesem Andrzejem Skarzyńskim (601328181)

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę