Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jerzy Bielawski zrzekł się mandatu radnego gminy Stawiski

To już niemal koniec epopei wyborczej w Stawiskach - Jerzy Bielawski zrzekł się mandatu radnego. Zawirowania wokół wyników wyborów samorządowych z listopada ubiegłego roku sprawiły, że nie zostały one ostatecznie ustalone chociaż minęło prawie pół roku. "Wyniki wyborów powinny być ustalone podczas wyborów, a nie przez sąd" - skomentował swoją decyzję sam zainteresowany składając mandat radnego.

Wcześniej w wyniku protestu wyborczego sąd okręgowy w Łomży stwierdził, że wyniki wyborów do rady Miasta i gminy Stawiski odbiegają od tych przedstawionych przez obwodową komisję wyborczą. Według orzeczenia, powinien zostać wygaszony mandat Jerzego Bielawskiego, a zamiast niego do rady powinien wejść inny kandydat. Aby jednak było to możliwe, musiały się odbyć "ponowne wybory" - sprowadzające się w tym wypadku do ponownego przeliczenia głosów na kartach do głosowania.

Aby przyspieszyć zakończenie sprawy, Jerzy Bielawski sam zrzekł się mandatu argumentując to faktem, że wyników wyborów nie powinny ustalać sądy. Niezależnie od jego decyzji głosy z listopadowych wyborów będą jeszcze raz przeliczone i - jeżeli sąd miał rację co do ilości głosów - zostaną ogłoszone nowe ich wyniki.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę