Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

Światowy Dzień Ziemi w Parku

zdjęcia w galerii

 

      W dniu 20 kwietnia 2011 r. w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi zorganizowaliśmy na terenie ŁPKDN sprzątanie pobliskich lasów (rezerwat Kalinowo, olszyna krzewska). Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Czysty Las – Czyste Środowisko”. Do udziału zgłosiły się : Szkoła Podstawowa w Małym Płocku, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Piątnicy, Szkoła Podstawowa w Drozdowie, Szkoła Podstawowa w Rakowie – Boginiach oraz Przedszkole nr 9 w Łomży.

     Spotkanie rozpoczęliśmy od prelekcji ekologicznej, w której zaproszony gość z Nadleśnictwa Łomża ukazał problem powstawania dzikich wysypisk w lasach, ich wpływ i zagrożenie dla środowiska naturalnego. Następnie pracownik ŁPKDN wygłosił prelekcję na temat odpadów i sposobie ich wykorzystania. Realizując przysłowie „Czym skorupka za młodu….” kierujemy edukację ekologiczną do najmłodszych, ponieważ wierzymy, że zdobyta  na zajęciach wiedza zaowocuje w przyszłość i przyczyni się do jej popularyzacji wśród starszych pokoleń (rodziców, rodzeństwa).

     Po części teoretycznej, wszystkie dzieci z otrzymanymi workami i rękawiczkami wyruszyły na pomoc lasom. Stare opony, zużyte karoserie samochodów, puszki, butelki –  wszystko to wędrowało prosto do worków. Pogoda sprzyjała pracy, a połączona z wielkim zapałem dzieci przyniosła znaczne efekty.  Zebraliśmy ok. 1m3 śmieci. Akcja z okazji Światowego dnia Ziemi zakończyła się ogniskiem i gorącą kiełbaską w siedzibie ŁPKDN. Wszystkim uczestnikom spotkania rozdaliśmy ulotkę proekologiczną „Przyroda i My”, a opiekunowie otrzymali podziękowania w postaci  pamiątkowych dyplomów.

     My już wiemy, że uczestnicy środowej akcji, a było ich ok. 160 osób,  na pewno nie będą zaśmiecali środowiska. Zastanów się, czy zawsze postępujesz zgodnie z prawami ochrony środowiska? Jeśli nie, zacznij od dziś! Na naukę nigdy nie jest za późno.

     Zgodnie z hasłem „Śmieci mniej – Ziemi lżej” liczymy, że czystość w lasach zapanuje na dłużej i w pewnym stopniu przyczyni się do zahamowania ich wyrzucania, tam gdzie jest to zakazane.  Pamiętajcie kto śmieci unika, temu gra leśna muzyka.

 

Patronat nad akcją sprzątania objęło Radio Nadzieja.

Rękawiczki, worki oraz wywóz odpadów na składowisko zapewnił Urząd Gminy w Piątnicy.

 

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok. Mamy nadzieję, że śmieci będzie mniej !

 

 

----------------------------------------------------------------------------------


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę