Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

Światowy Dzień Wody 2011

 

       W dniu 18.04.2011 r. uczestniczyliśmy w VI edycji warsztatów ekologicznych.  Warsztaty zorganizowane zostały z okazji Światowego Dnia Wody 2011 i odbyły się w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Skierowane zostały do gimnazjalistów z Łomży i powiatu łomżyńskiego pod hasłem „Woda dla miast”. Celem tegorocznego spotkania, było zwrócenie uwagi na trudne położenie mieszkańców miast, którzy pozbawieni są dostępu do wody pitnej. Po części oficjalnej warsztatów, rozpoczęły się prelekcje przedstawicieli instytucji łomżyńskich, których działalność ściśle związana jest z wodą (WIOŚ, MPWiK).

     W tym roku dyrektor i pracownik Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny wygłosili prelekcję, na temat zasobów hydrologicznych występujących na terenie ŁPKDN oraz znaczenia przyrodniczego wody dla fauny zamieszkującej obszar Parku. Celem prelekcji było ukazanie głównych cieków i zbiorników wodnych występujących w dolinie Narwi. Gimnazjaliści poznali istotną rolę wody i dogodnego ukształtowania obszaru doliny, stwarzającej dogodne warunki do zakładania różnorodnych siedlisk i  występowania znacznej ilości gatunków ssaków, ptaków, owadów i płazów.  Podczas wykładu przedstawiona została prezentacja multimedialna, ukazująca walory przyrodnicze i krajobrazowe ŁPKDN.

Podczas warsztatów ekologicznych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Woda źródłem i kolebką życia” i wiedzy ekologicznej – etap międzyszkolny. Jednym z fundatorów nagród w tych konkursach był Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi.

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę