Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 marca 2023 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

VI wiosenny Zlot Pocztów Harcerskich im.Druha Szarego

 

 

     W dniu 16.04.2011 r.  po raz drugi mieliśmy okazję uczestniczyć w VI wiosennym Zlocie Pocztów Harcerskich im. Druha Szarego zorganizowanego w Muzeum Przyrody w Drozdowie. W ten dzień uczestnicy zlotu nie mieli okazji się nudzić. Dla zuchów i harcerzy przygotowane zostały ciekawe zajęcia m.in. warsztaty lepienia z gliny, nauka robienia palmy wielkanocnej zwiedzanie muzeum i ostoi drozdowskiej, ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek przy gitarze. Jednym z elementów spotkania było zwiedzanie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Z uwagi na okres wiosennej migracji płazów, zabraliśmy uczestników na wycieczkę terenową do rezerwatu Kalinowo. Zajęcia zostały przeprowadzone przy tablicy edukacyjnej „Płazy”. Podczas prelekcji dzieci poszerzyły swą wiedzę o życiu płazów. Przedstawiona została baza pokarmowa, przystosowania do życia na lądzie i w wodzie, budowa ciała, rytuały godowe oraz zagrożenia jakie czyhają na naszych zielonych przyjaciół. Podczas spaceru wzdłuż wbudowanych przejść dzieci poznały gatunki najczęściej występujące na terenie ŁPKDN. Jak zwykle największy zachwyt wzbudziła rzekotka drzewna.

   Poprzez prelekcję i bliski kontakt z płazami, staraliśmy się przełamać lęk, a niejednokrotnie niechęć dzieci do tych niezwykle pożytecznych zwierząt.

    W zajęciach wzięło udział 150 młodych zuchów. Podczas spotkania pogoda nam sprzyjała, a drogę do rezerwatu Kalinowo umilał nam, śpiew wiosennych ptaków i piosenki harcerskie śpiewane przez dzieci.

 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę