Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomżyński Pepees drożeje jak...

Główne zdjęcie
Wykres obrazujący wzrost cen akcji Pepees-u w ciągu 5 miesięcy

Od początku kwietnia spółka zdrożała o 82 proc., a od początku roku o ponad 170 proc – takimi wynikami może poszczycić się łomżyński Pepees. Tylko podczas wczorajszych notowań akcje spółki zyskały kolejne 8,7 proc.

Rzeczpospolita zastanawia się jak wytłumaczyć tak znaczny skok akcji? Na pewno pomaga hossa na rynku żywności. Bardzo słabe ubiegłoroczne zbiory ziemniaków sprawiły, że na rynku zaczęło brakować skrobi ziemniaczanej, którą produkuje Pepees. Jej średnie ceny wzrosły z 1,4 tys. zł za tonę w grudniu 2009 r. do 3,1 tys. rok później, by w 2011 r. pozostać na ścieżce wzrostu.
Zdaniem dziennika wpływ na kurs spółki może mieć też ZWZA zwołane na 10 maja. Może na nim dojść do kolejnego starcia między głównym akcjonariuszem Midston Developments a grupą inwestorów popierających obecny zarząd. Możliwe, że strony, chcąc umocnić pozycję przed ZWZA, zdecydują się zwiększyć stan posiadania – pisze „Rz”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę