Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Łomża otrzyma pieniądze z „Rachunku klimatycznego”

„Termomodernizacja placówek oświatowych w Łomży” znalazła się wśród kilku przedsięwzięć z zakresu termomodernizacji w budynkach użyteczności publicznej, które mają szansę na finansowanie z zysków pochodzących z handlu jednostkami emisji AAU czyli handlu jednostkami przyznanej krajom emisji gazów cieplarnianych. Do tej pory z tego tytułu Polska zarobiła ponad 80 mln euro. Łomża miałaby dostać 2,7 mln zł dotacji i 2,5 mln zł preferencyjnej pożyczki.

W poniedziałek Minister Środowiska prof. Andrzej Kraszewski zaakceptował listę rankingową przedsięwzięć wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania ze środków zgromadzonych na Rachunku klimatycznym. Są one realizowane w ramach programu priorytetowego pn. System zielonych inwestycji (GIS-Green Investment Scheme) Część 1 - Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej. Jak podało Ministerstwo celem programu jest ograniczenie lub uniknięcie emisji dwutlenku węgla poprzez dofinansowanie przedsięwzięć, które poprawiają efektywność wykorzystania energii przez budynki użyteczności publicznej.
Na zaakceptowanej liście znalazło się 9 podmiotów. Projekt termomodernizacji placówek oświatowych w Łomży na 7. miejscu.

Złożony przez miasto Łomża, jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, czyli za rządów prezydenta Jerzego Brzezińskiego, projekt obejmuje termomodernizację budynków szkół podstawowych nr 2, 4, 5 i 9 oraz gimnazjum nr 8 w Łomży. Złożony przez Miasto wniosek na całość przedsięwzięcia opiewał na kwotę 10,5 miliona złotych. Warto dodać, że w części szkół z tej listy termomodernizacja już została zrealizowana. W SP nr 5 w 2008 roku, SP nr 2 w latach 2009 - 2010, a nr SP 4 w 2010 roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę