Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Oszuści podają się za kontrolerów podatkowych

Izba Skarbowa w Białymstoku informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymała informacje o uaktywnieniu się na terenie naszego województwa osób, które odwiedzają sklepy i podając się za kontrolerów podatkowych próbują wyłudzać mandaty karne oskarżając handlowców o dokonywanie sprzedaży nieewidencjonowanej tj. o nie wydawanie kupującym paragonów z kas fiskalnych.

Z relacji naocznych świadków wynika, że osoby takie nie są w stanie się wylegitymować - „posiadają przy sobie jedynie jakiś nieokreślony dokument, na który się powołują nie chcąc go przy tym okazać handlowcom”.
W ostatnich dniach próby wyłudzenia takowych „mandatów” miały miejsce w Łapach i Czarnej Białostockiej. W tych dwóch przypadkach sprawcy podawali się za kontrolerów z II Urzędu Skarbowego w Białymstoku, ale nie wykluczone że prób takiego wyłudzenia było więcej, a sprawcy mogli podawać się także za kontrolerów innych urzędów skarbowych.
Informujemy, że osoby, działające w opisanych sposób nie są pracownikami administracji skarbowej. Kontrolerzy urzędów skarbowych udając się na kontrolę mają ze sobą imienne upoważnienie do kontroli które muszą złożyć u kontrolowanego. Ponadto po przeprowadzonej kontroli sporządzają protokół, którego kopię otrzymuje kontrolowany. I najważniejsze, kontrolerzy nie mają uprawnień do nakładania mandatów, ani do pobierania jakichkolwiek pieniędzy. Wszystkie postępowania karne skarbowe prowadzone są w siedzibie urzędu i tam też opłaca się wszelkie mandaty.

Radosław Hancewicz
Rzecznik prasowy
Izby Skarbowej w Białymstoku
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę