Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uwaga na wiosenny wysyp kleszczy

Przed nami wolne dni i część z nas wybierze się na spacery do lasu. Warto pamiętać o tym, że rozpocznie się wiosenny wysyp kleszczy. - Kleszcze, które pojawiają się na wiosnę są szczególnie agresywne, ponieważ po długiej zimie są wygłodniałe i poszukują pokarmu. Wybierając się na spacer trzeba pamiętać o tym, że ulubionym miejscem kleszczy są niskie trawy - wyjaśnia docent Joanna Zajkowska z kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Po każdym spacerze w lesie czy na łąkach powinniśmy się dokładnie obejrzeć i jeżeli znajdziemy kleszcza na sobie należy go szybko usunąć, aby nie zakaził nas boreliozą. Natomiast od zapalenia mózgu spowodowanego przez kleszcze możemy się uchronić tylko dzięki szczepionce. Jednak, aby szczepionka nas ochroniła musi minąć ponad miesiąc od przyjęcia pierwszej dawki. Szczepionkę można nabyć w każdej aptece jednak trzeba pamiętać, że przyjąć ją można tylko pod kontrolą lekarza.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę