Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Łomżanie pobiegli dookoła ZOO

Główne zdjęcie
Paweł Grygo na trzecim miejscu podium

Raptem blisko tysiąc zawodników (limit został ustalony z władzami ogrodu ze względów bezpieczeństwa) wzięło udział w sobotnim III Biegu Dookoła warszawskiego ZOO na dystansie 10 km. W tej grupie było także kilku łomżan, a Paweł Grygo wywalczył trzecie miejsce z czasem 32 minuty i 59 sekund.

Weronika Grygo
Weronika Grygo

Bieg Dookoła ZOO to impreza sportowa o unikalnym charakterze. Jest jedyną imprezą w Polsce, której trasa prowadzi przez teren ogrodu zoologicznego, przy czym na całym świecie jest zaledwie kilka tego typu imprez. O popularności imprezy świadczy czas w jakim rozeszły się pakiety startowe - 28 min! To absolutny rekord. Łomżę reprezentowało pięciu dorosłych mężczyzn oraz jedna uczennica szkoły podstawowej, biorąca udział w bardzo żywiołowych biegach dziecięcych, gdzie rywalizacja była niemniej zacięta jak w biegu głównym.
Poza Pawłem Grygo, który tym razem zajął miejsce 3., bardzo udany debiut w biegach ulicznych zaliczył Rafał Rusiniak, który z czasem poniżej 37 minut zajął wysokie 13 miejsce w klasyfikacji ogólnej, jednak poprzez błąd organizatorów znalazł się dopiero na 36. miejscu (obaj LŁKS Prefbet Śniadowo- Łomża). Andrzej Godlewski tradycyjnie pobił rekord życiowy (35:55), ale bardzo pechowo zajął „najgorsze” 7. miejsce (pierwszych sześć osób było nagradzanych). Kolejny progres wynikowy Jacka Dłużniewskiego (czas 41:33 i miejsce 58.). Jeden z pierwszych startów w tym roku Edwarda Bochenko, przyniósł mu wynik nieco powyżej 49. minut.
Weronika Grygo reprezentowała Łomżę jako  uczennica szkoły podstawowej nr 9. trzecioklasistka na dystansie 600m, po bardzo mocnej, zaciętej walce, zajęła miejsce 7.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę