Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@
Tekst płatny

Mleko prosto od krowy z …MLEKOMATU!

W Łomży na dworcu PKS stanął pierwszy w mieście, ale i również na Podlasiu, MLEKOMAT dzięki któremu można zakupić świeże mleko prosto od krowy. Inicjatorem pomysłu jest młody rolnik ze Stawisk Adam Sanicki. Jak się dowiedzieliśmy w maju zostanie uruchomione kolejne takie urządzenie na osiedlu Południe. Do jesieni natomiast będziemy mieli już trzy, a może i cztery MLEKOMATY w Łomży.

Tu znajduje się MLEKOMAT
Tu znajduje się MLEKOMAT

Jak działa MLEKOMAT? Obsługa MELKOMATU jest bardzo prosta. Wystarczy wrzucić kwotę za jaką chcemy kupić mleka, a MLEKOMAT sam odmierzy nam odpowiednią ilość tego zdrowego, białego napoju. Urządzenie spełnia najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa i higieny. Komora dozownika jest automatycznie myta i dodatkowo dezynfekowana specjalną lampą UV. Urządzenie również dba o stałą temperaturę mleka niezależnie od pogody na zewnątrz.  Nad jakością mleka oraz warunkami sanitarnymi udoju w gospodarstwie kontrolę sprawuje Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Można przyjść z własną butelką lub dowolnym pojemnikiem, a dla zapominalskich obok MLEKOMATU stoi urządzenie, które sprzeda nam pustą litrową butelkę.
MLEKOMATY cieszą się olbrzymią popularnością w krajach o wysokiej świadomości jakości żywienia tj. Włochy, Austria, Szwajcaria, Niemcy, a w ostatnim czasie dołączyli do tego grona również nasi południowi sąsiedzi Czesi. Wciąż rosnąca liczba MLEKOMATÓW tylko potwierdza jak duże jest zapotrzebowanie na naturalne surowe mleko, którego smak przypomina nam beztroski i radosny czas spędzony u dziadków na wsi.
Warto więc spróbować zwłaszcza, że mleko dzięki dużej zawartości wapnia, zapobiega osteoporozie, wspomaga leczenie chorób przemiany materii, korzystnie wpływa na obniżenie „złego” cholesterolu i ciśnienia tętniczego. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć smacznego.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę