Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Od maja nowy regulamin w Ratuszu... Będą nowi naczelnicy?

Główne zdjęcie
Nowy Schemat Organizacyjny UM Łomża

Centrum Obsługi Mieszkańców i Centrum Obsługi Inwestorów mają pojawić się w łomżyńskim ratuszu. Prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał zarządzenie wprowadzające od 1 maja 2011 roku nowy Regulamin Organizacyjny w Ratuszu. Zmiany to nie tylko dwa nowe Centra... Pojawiają się nowe wydziały, a niektóre z dotychczasowych są inaczej nazywane, rozdzielane, lub łączne. W sumie Wydziałów, a co za tym idzie i ich naczelników, ma być o jeden mniej niż dotychczas.

W skład Centrum Obsługi Mieszkańców wchodzą trzy referaty: Komunikacji, Ewidencji Ludności, Ewidencji Działalności Gospodarczej i Punkt Informacji Mieszkańców. Ma zajmować się kompleksową obsługę w tym zakresie.
Centrum Obsługi Inwestora składa się z Biura Obsługi Inwestora, stanowiska ds. Promocji Inwestora, Doradcy Prawnego Inwestora i pełnomocnika ds. Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgodnie z regulaminem do zadań Biura Obsługi Inwestora należy w szczególności:
pilotowanie załatwiania wniosków inwestora składanych w komórkach organizacyjnych Urzędu,
kompletowanie niezbędnych inwestorowi ze strony Miasta decyzji, generowanie kompleksowych informacji o terenach i możliwościach inwestycyjnych poprzez współpracę z jednostkami organizacyjnymi Urzędu i miejskimi jednostkami organizacyjnymi, pomoc inwestorom w wyborze właściwego miejsca na inwestycje, czy choćby badanie i analizowanie sektora przedsiębiorczości, projektowanie programów wspierania przedsiębiorczości oraz współdziałanie z samorządem gospodarczym i organizacjami pozarządowymi w tym zakresie.

Niektóre inne zmiany dotyczą reorganizacji wydziałów UM. Z dwóch dotychczasowych wydziałów Urbanistyki i Architektury oraz Budownictwa  powstaje jeden - Wydział Architektury i Budownictwa. Były Biuro Kultury, Sportu i Turystyki  i Biuro Promocji Miasta, a teraz ma być Wydział Kultury, Promocji i Sportu. Był Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, a teraz mają być   Wydział Gospodarki Komunalnej i oddzielny Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa. W nowym regulaminie organizacyjnym swoje miejsce znajdą także Rzecznik Prasowy, Doradcy Prezydenta czy Asystenci Prezydenta.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę