Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Bezdomni w komorach

Po wczorajszej tragedii, gdy przypomnijmy trzech mężczyzn zginęło w jednej z komór węzła ciepłowniczego w Łomży - Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sprawdziło i przeszukało pozostałe podobne pomieszczenia. Wiceprezes spółki Ryszard Fiederowicz informuje że choć w żadnym innym węźle bezdomnych nie znaleziono, to wiele wskazuje na to, że w niektórych bezdomni mieszkają.


Bezdomni w komorach ciepłowniczych szukają ciepła, ale i chcą się ukryć przed wzrokiem innych. Dlatego też, tak jak w przypadku komory przy ulicy Żabiej, gdzie wydarzyła się wczorajsza tragedia – najczęściej wybierają do zamieszkania miejsca na uboczu, z dala od zabudowań. Poza tym wielu z nich nie chce iść do noclegowni.
Śmierć trzech bezdomnych w komorze węzła ciepłowniczego, to pierwsza tego typu tragedia w Łomzy od wielu lat. W mieście działa noclegownia dla bezdomnych przy ul. Dwornej. Może w niej zamieszkać kilkunastu bezdomnych, którzy otrzymują także ciepłe posiłki. Chcący zamieszkać w niej muszą być jednak trzeźwi.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę