Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szpitale muszą zaoszczędzić. Będą kolejne zwolnienia(?)

Do połowy września cztery podlaskie szpitale muszą przygotować programy restrukturyzacyjne. Muszą wprowadzić zmiany organizacyjne i redukcje zatrudnienia – pisze Gazeta Wyborcza w Białymstoku. Cztery duże szpitale w województwie podlaskim w sumie mają już niemal 200 mln zł długu. - Oczekujemy silnych działań z tych jednostek - mówi Gazecie Cezary Cieślukowski członek zarządu województwa.

Szpital Wojewódzki w Łomży jest zadłużony na 32 mln zł, w Suwałkach na ponad 57 mln zł, w Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku ma w sumie 87 mln zł długu, a szpital psychiatryczny w Choroszczy „tylko” 20 mln zł.
Jak podaje Gazet powołując się na dyrektora Mariana Jaszewskiego szpital w Łomży ma zwiększyć dochody poprzez rozwinięcie niektórych usług, na które Narodowy Fundusz Zdrowia zgłasza zapotrzebowanie. To będą na pewno zabiegi neurochirurgiczne w zakresie operacji kręgosłupa, operacje okulistyczne.
- Oddział zakaźny przenosimy do głównego budynku szpitala, to zmniejszy nam koszty utrzymania. W ubiegłym roku zredukowaliśmy około 38 etatów. Odbyło się to jednak albo poprzez naturalne odejścia, albo nieprzedłużanie umów z osobami, którym takowe się kończyły – mówi Gazecie dyrektor szpitala w Łomży Marian Jaszewski i nie wyklucza kolejnych zwolnień.

Zobacz cały artykuł: Straty i długi podlaskich szpitali. Trzeba zwalniać ludzi - Gazeta Wyborcza w Białymstoku

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę